SM-liigan suurimmat kalat kierroksittain 2019-2020

Suodatuksella voi hakea pelaajan, tiimin, vesistön tai kalan nimellä.

SijoitusKierros Järvi Pelaaja Joukkue Kala Paino
1 K12 Kuopionlahti Eläkeläinen YK-joukot Made 6441
2 K6 Vuontele Epi (A) TOK Made 4385
3 K6 Linlonlahti NatoTaimen (C) TKN Made 4259
4 K7 Kortejärvi exte (A) Kiki Hauki 3780
5 K14 Kortejärvi kala-akka Saariston Kaljastajat Hauki 3510
6 K8 Linlonlahti Tonza_888 Procyon II Made 3439
7 K11 Niemisjärvet Juku6.1 (A) Saariston Kaljastajat Hauki 3033
8 K12 Kortej Markku Kiki Hauki 3030
9 K6 Linlonlahti Jontte TOK Made 3001
10 K1 Lokkiluoto Epi (A) TOK Made 2910
11 K10 Meri Perza PIPO Hauki 2749
12 K5 Jormuanlahti PuliSher PIPO Made 2748
13 K1 Iso-Söimi Aanrii (C) TKN Taimen 2701
14 K5 Särkijärvi Nökerö TKN Hauki 2644
15 K5 Jormuanlahti -sla- TKN Made 2627
16 K4 Kuopionlahti Olteri Procyon II Made 2596
17 K7 Hossalaislammet Tonza_888 Procyon II Kirjolohi 2500
18 K13 Lokkiluoto Bacchus Kiki Hauki 2492
19 K9 Hossalaislammet Tonza_888 Procyon II Kirjolohi 2444
20 K5 Kuopionlahti hauen leuka (C) Procyon II Made 2366
21 K5 Hossalaislammet Björnis (C) Team Tylsäkaira Kirjolohi 2287
22 K9 Iso-Ruuhijärvi Morripoika (C) PIPO Kirjolohi 2235
23 K9 Iso-Söimi Matikka Koira (Cc) Team Tylsäkaira Taimen 2232
24 K11 Niemisjärvet lareman (C) Kiki Taimen 2121
25 K9 Koivusaaren matalikko aku ankka (A) Team Hurrikaani Made 2071
26 K3 Savilahti Leebuu TSK Lahna 2069
27 K11 Niemisjärvet Sevy (A) Procyon II Taimen 2041
28 K15 Kuikansalmi Morripoika (C) PIPO Made 2037
29 K7 Kolmisoppi sepe vaari Team Tylsäkaira Kirjolohi 2026
30 K10 Iso-Ruuhijärvi Yks pehmeimmist ikin Team Tylsäkaira Kirjolohi 2005
31 K3 Särkijärvi oke TOK Hauki 1994
32 K1 Iso-Söimi Tiikeri2(A) Team Hurrikaani Taimen 1960
33 K8 Kuikansalmi Morripoika (C) PIPO Made 1952
34 K15 Kolmisoppi kala-akka SK Kirjolohi 1951
35 K11 Niemisjärvet Eläkeläinen YK-joukot Kirjolohi 1948
36 K6 Linlonlahti Firefox Kiki Made 1944
37 K14 Kuikansalmi huju Kiki Kirjolohi 1937
38 K7 Siika-valkeinen Tommi TSK Made 1935
39 K1 Niemisjärvet lareman (C) Kiki Taimen 1929
40 K11 Niemisjärvet Tössö PIPO Taimen 1888
41 K3 Vuolasniva JMT PIPO Rautu 1885
42 K15 Vuolasniva JUGI TOK Rautu 1883
43 K15 Meri (A)mr-YK YK-joukot Taimen 1874
44 K10 Saarijärvi ESME Procyon II Made 1847
45 K3 Niemisjärvet -heikki- TKN Kirjolohi 1828
46 K12 Surrinlampi Juku6.1 (A) Saariston Kaljastajat Kirjolohi 1827
47 K10 Iso-Söimi korpelannapakymppi10(C Team Hurrikaani Taimen 1823
48 K3 Niemisjärvet Kala-ukko (C) Saariston Kaljastajat Kirjolohi 1775
49 K11 Lahnalammet Bacchus Kiki Hauki 1727
50 K7 Savilahti MD TOK Made 1704
51 K6 Vuolasniva $T$ Team Hurrikaani Rautu 1697
52 K5 Venetjoen tekojärvi Pauli.J.E Team Hurrikaani Hauki 1695
53 K6 Linlonlahti Jägermeister Team Hurrikaani Made 1648
54 K4 Linlonlahti Sohjokauha Team Tylsäkaira Hauki 1621
55 K14 Lahnalammet Jontte TOK Säyne 1581
56 K2 Vuolasniva Ipe TOK Taimen 1570
57 K14 Linlonlahti Pelekone TKN Siika 1564
58 K4 Rautupuro Epi (A) TOK Hauki 1554
59 K5 Venetjoen tekojärvi Jontte TOK Hauki 1553
60 K6 Haukilahti SaPaRo TKN Hauki 1552
61 K6 Linlonlahti MarQu YK-joukot Made 1539
62 K6 Lokkiluoto Simppu Sinikka Team Tylsäkaira Hauki 1534
63 K4 Rautupuro (C)Metu YK-joukot Taimen 1532
64 K4 Linlonlahti joonapro TSK Hauki 1531
65 K1 Iso-Söimi joonapro TSK Taimen 1530
66 K7 Lehmilampi aku ankka (A) Team Hurrikaani Hauki 1509
67 K13 Savilahti jalmari TKN Lahna 1478
68 K13 Rautupuro Kala-ukko (C) SK Hauki 1439
69 K10 Räväjärvi Juku6.1 (A) Saariston Kaljastajat Taimen 1429
70 K7 Lehmilampi Marja Saariston Kaljastajat Hauki 1423
71 K4 Rautupuro markku mato TKN Hauki 1418
72 K9 Haukilahti kalaämmä Team Tylsäkaira Hauki 1411
73 K1 Iso-Söimi ESME Procyon II H.nieriä 1385
74 K11 Ullavanjärvi jäppinen Saariston Kaljastajat Hauki 1385
75 K13 Ullavanjärvi Jari Pekka Team Hurrikaani Kuha 1384
76 K7 Lehmilampi -sla- TKN Lahna 1383
77 K4 Viitalampi Bacchus Kiki Hauki 1382
78 K4 Haapolahti TUKE NUKEM Saariston Kaljastajat Lahna 1371
79 K4 Rautupuro joonapro TSK Hauki 1338
80 K15 Räväjärvi Kokitar SK Hauki 1325
81 K10 Siika-valkeinen Jankova Kiki H.nieriä 1323
82 K1 Venetjoen tekojärvi Aanrii (C) TKN Hauki 1323
83 K6 Venetjoen tekojärvi Mr Saxobeat Kiki Lahna 1311
84 K4 Rautupuro #Loora Team Tylsäkaira Hauki 1308
85 K3 Vuontele kalaämmä Team Tylsäkaira Hauki 1305
86 K8 Ullavanjärvi Björnis (C) Team Tylsäkaira Hauki 1301
87 K3 Kuopionlahti lareman (C) Kiki Taimen 1298
88 K8 Haapolahti Allu.K Team Hurrikaani Made 1298
89 K5 Venetjoen tekojärvi ESME Procyon II Ahven 1292
90 K5 Venetjoen tekojärvi kala-akka Saariston Kaljastajat Ahven 1291
91 K5 Vuolasniva aku ankka (A) Team Hurrikaani Rautu 1284
92 K4 Vuontele Nökerö TKN Hauki 1258
93 K15 Lahnalammet Yks pehmeimmist ikin Team Tylsäkaira Säyne 1257
94 K15 Räväjärvi Nökerö TKN Hauki 1252
95 K13 Iso-Söimi Tintti PIPO H.nieriä 1236
96 K13 Savilahti eetupro TSK Hauki 1228
97 K3 Vuolasniva -heikki- TKN Rautu 1207
98 K10 Haapolahti Bacchus Kiki Hauki 1195
99 K3 Mustalampi KalaKettu TOK Hauki 1193
100 K11 Lehmilampi Kilohauli TOK Lahna 1176
101 K7 Vuontele hauen leuka (C) Procyon II Taimen 1163
102 K8 Taivallampi (C)jawi YK-joukot Hauki 1146
103 K3 Vuolasniva Jägermeister Team Hurrikaani Hauki 1141
104 K3 Vuolasniva Körmy Saariston Kaljastajat Rautu 1125
105 K1 Iso-Söimi Anakonda TOK Taimen 1107
106 K14 Vuontele Nevi PIPO Lahna 1102
107 K14 Metsälampi Jägermeister Team Hurrikaani Ruutana 1102
108 K9 Koivusaaren matalikko Vileria (A) Kiki Taimen 1099
109 K1 Pitkälampi Ozzman Procyon II Hauki 1087
110 K13 Savilahti Kala-Vale Procyon II Lahna 1084
111 K7 Pitkälampi Pauhu(A) Team Tylsäkaira Hauki 1081
112 K14 Vuontele Björnis (C) Team Tylsäkaira Hauki 1081
113 K11 Taivallampi Jussi (TA2) Saariston Kaljastajat Kirjolohi 1077
114 K3 Taivallampi ESME Procyon II Hauki 1075
115 K6 Metsälampi *Memmu*(A) PIPO Ruutana 1069
116 K14 Vuontele -sla- TKN Taimen 1058
117 K5 Siikakoski Juku6.1 (A) Saariston Kaljastajat Hauki 1054
118 K5 Venetjoen tekojärvi lareman (C) Kiki Ahven 1051
119 K6 Metsälampi Epi (A) TOK Ruutana 1047
120 K12 Kuikansalmi Epi (A) TOK Kirjolohi 1034
121 K1 Venetjoen tekojärvi Jari Pekka Team Hurrikaani Ahven 1029
122 K3 Taivallampi Leebuu TSK Hauki 1025
123 K7 Lehmilampi oke TOK Säyne 1012
124 K2 Haapolahti Tommi TSK Lahna 1012
125 K2 Muddusjärvi Sevy (A) Procyon II Taimen 986
126 K9 Meri $T$ Team Hurrikaani Taimen 983
127 K11 Palusjärvi Matikka Koira Team Tylsäkaira Hauki 979
128 K2 Mäntylahti Jägermeister Team Hurrikaani Lahna 975
129 K14 Lehmilampi Kala-ukko (C) Saariston Kaljastajat Lahna 974
130 K7 Lehmilampi Neviol PIPO Säyne 971
131 K13 Savilahti Klapa YK-joukot Lahna 970
132 K14 Vuontele Kokitar Saariston Kaljastajat Taimen 970
133 K15 Mustalampi Markku Kiki Hauki 953
134 K1 Räväjärvi joonapro TSK Ahven 952
135 K3 Vuolasniva Cool YK-joukot Hauki 946
136 K4 Lokkiluoto Valas PIPO Ahven 920
137 K13 Lehmilampi Valas PIPO Säyne 918
138 K6 Viitalampi Tonza_888 Procyon II Hauki 916
139 K12 Palusjärvi PuliSher PIPO Lahna 914
140 K13 Kivijoki Björnis (C) Team Tylsäkaira Hauki 908
141 K2 Pieni Särkinen NatoTaimen (C) TKN Hauki 907
142 K15 Metsälampi NatoTaimen (C) TKN Ruutana 903
143 K7 Haapolahti Cool YK-joukot Lahna 902
144 K11 Vuontele hannu33 YK-joukot Lahna 900
145 K12 Koivusaaren matalikko Schape (A) TSK Kuha 895
146 K13 Savilahti Matikka Koira (C) Team Tylsäkaira Lahna 894
147 K5 Pitkälampi Pirkko Saariston Kaljastajat Ahven 888
148 K14 Vuontele Epi (A) TOK Lahna 883
149 K2 Viitalampi Valas PIPO Hauki 876
150 K12 Siikakoski -heikki- TKN Taimen 872
151 K12 Palusjärvi bruno TKN Lahna 866
152 K11 Mustalampi Simppu Sinikka Team Tylsäkaira Ahven 857
153 K15 Räväjärvi Jymy (A) Procyon II Ahven 838
154 K10 Haapolahti korpelannapakymppi10(C Team Hurrikaani Lahna 828
155 K10 Vuontele $T$ Team Hurrikaani Hauki 823
156 K12 Palusjärvi Firefox Kiki Lahna 811
157 K12 Surrinlampi Tonza_888 Procyon II Hauki 806
158 K10 Haapolahti Quu-Ukko TOK Lahna 800
159 K2 Haukilahti Sanna=) (A) Saariston Kaljastajat Hauki 796
160 K10 Haapolahti Olteri Procyon II Säyne 787
161 K5 Saarijärvi huju Kiki Hauki 784
162 K8 Mustalampi -sla- TKN Säyne 759
163 K10 Kivijoki -sla- TKN Hauki 751
164 K2 Jormuanlahti Nökerö TKN Taimen 750
165 K12 Palusjärvi Puolesta TSK Lahna 730
166 K15 Räväjärvi Vileria (A) Kiki Ahven 721
167 K10 Haapolahti Kala-ukko (C) Saariston Kaljastajat Lahna 717
168 K2 Mäntylahti Happikato YK-joukot Lahna 716
169 K14 Mustalampi Firefox Kiki Säyne 712
170 K15 Räväjärvi (A)mr-YK YK-joukot Ahven 705
171 K2 Haapolahti Tintti PIPO Kuha 695
172 K12 Viitalampi Björnis (C) Team Tylsäkaira Hauki 693
173 K6 Palusjärvi Teemu Procyon II Lahna 686
174 K12 Palusjärvi Björnis (C) Team Tylsäkaira Lahna 685
175 K12 Kivijoki Jari Pekka Team Hurrikaani Hauki 684
176 K14 Jormuanlahti Nökerö TKN Kuha 683
177 K2 Jormuanlahti Björnis (C) Team Tylsäkaira Taimen 681
178 K8 Jormuanlahti Pesukarhu- Saariston Kaljastajat Ahven 666
179 K13 Pieni Särkinen Bacchus Kiki Hauki 663
180 K8 Mustalampi KalaKettu TOK Ahven 649
181 K15 Haukilahti Jave (A) TSK Hauki 647
182 K9 Siikakoski Schape (A) TSK Harjus 636
183 K2 Jormuanlahti Bacchus Kiki Ahven 633
184 K13 Siikakoski Nökerö TKN Harjus 569
185 K7 Pohjalampi (C)jawi YK-joukot Hauki 565
186 K8 Mäntylahti eetupro TSK Ahven 558
187 K7 Pohjalampi TUKE NUKEM Saariston Kaljastajat Ahven 543
188 K14 Räväjärvi kalaämmä Team Tylsäkaira Hauki 539
189 K1 Pohjalampi Matikka Koira (C) Team Tylsäkaira Ahven 528
190 K10 Pohjalampi Sanna=) (A) Saariston Kaljastajat Ahven 508
191 K12 Pieni Särkinen oke TOK Hauki 505
192 K3 Palusjärvi huju Kiki Ahven 492
193 K2 Jormuanlahti Epi (A) TOK Kuha 463
194 K13 Metsälampi Pauhu(A) Team Tylsäkaira Ahven 461
195 K8 Muddusjärvi (C)Metu YK-joukot Ahven 455
196 K14 Pohjalampi (C)jawi YK-joukot Ahven 455
197 K10 Korpipuro Epi (A) TOK P.nieriä 438
198 K4 Pohjalampi Körmy Saariston Kaljastajat Särki 434
199 K1 Korpipuro Morripoika (C) PIPO Hauki 428
200 K1 Korpipuro Pauli.J.E Team Hurrikaani P.nieriä 426
201 K15 Telkänlampi Pauhu(A) Team Tylsäkaira Hauki 425
202 K2 Jormuanlahti Tonza_888 Procyon II Ahven 415
203 K8 Telkänlampi Kala-Vale Procyon II Hauki 406
204 K9 Pohjalampi SaPaRo TKN Ahven 399
205 K8 Telkänlampi Valas PIPO Hauki 382
206 K9 Pieni Särkinen Fiskarna Procyon II Ahven 360
207 K8 Telkänlampi _jarppa_ Team Tylsäkaira Hauki 355
208 K9 Pieni Särkinen Käppiss Team Tylsäkaira Ahven 300
209 K8 Telkänlampi (A)mr-YK YK-joukot Hauki 283
210 K9 Pieni Särkinen KalaKettu TOK Ahven 264
211 K9 Pieni Särkinen TUKE NUKEM Saariston Kaljastajat Ahven 244
212 K9 Pieni Särkinen Bacchus Kiki Ahven 235
213 K11 Telkänlampi jani Team Hurrikaani Hauki 217
214 K1 Lahnalammet jalmari TKN Pasuri 216
215 K8 Telkänlampi Allu.K Team Hurrikaani Hauki 211
216 K15 Telkänlampi -sla- TKN Hauki 188
217 K9 Kortejärvi kala-akka Saariston Kaljastajat Ruutana 187
218 K6 Telkänlampi Pirkko Saariston Kaljastajat Ahven 152
219 K4 Telkänlampi (A)mr-YK YK-joukot Ahven 137
220 K4 Siika-valkeinen Jari Pekka Team Hurrikaani Kiiski 53
221 K5 Saarijärvi Raivohullu Team Hurrikaani Kiiski 53
222 K11 Kuopionlahti Sevy (A) Procyon II Kiiski 50
223 K2 Saarijärvi Björnis (C) Team Tylsäkaira Kiiski 50
224 K11 Saarijärvi Cool YK-joukot Kiiski 48
225 K13 Saarijärvi joonapro Team Hurrikaani Kiiski 48

Suurimmat kalat tiimeittäin, kertaa

Sijoitus samoilla määrillä tulee satunnaisesti, (lopullisessa suurimman kalan mukaan)

Sij. Tiimi Kert.
1 Team Tylsäkaira 27
2 Saariston Kaljastajat 27
3 TKN 27
4 Team Hurrikaani 24
5 Kiki 24
6 Procyon II 23
7 TOK 23
8 PIPO 18
9 YK-joukot 18
10 TSK 14